SEO HİZMETİ

SEO Hizmeti ile yükselişe geçmeye başlayın ve işleriniz artsın! SEO Nedir? , “Search Engine Optimization” teriminin kısaltılmış yazılışıdır.  Orijinali İngilizce olan bu terimin Türkçe Karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu”dur.  Google, Yandex, Bing, Yahoo ve benzeri arama motorlarındaki arama sonuçlarında ön sıralarda yer almak için SEO yapılmaktadır. Optimizasyon işlemleri uzmanlar tarafından uygulanması gereken iyileştirme işlemleridir. Profesyonel Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları en az 4 ay süre ile planlanır.

  Bu süreden daha erken fayda sağlamak olanaksızdır. Çalışma süreci içinde; Sayfa tasarımı, Sayfa dolaşımı, Sitede geçirilen süre, Hemen çıkma oranı, Rakip firma analizi, Toplam backlink sayısı, içerik kalitesi gibi değerler göz önünde bulundurularak web siteniz için optimizasyon yapılır.

  Seo işi yapan firmalar, web sitenizdeki SEO Kriterlerini eksiksiz olarak iyileştirerek web sitenizin kazançlarının arttırılmasını hedeflemektedir.

  Unutmayın ki! SEO kurallı birşey değildir algoritalar her zaman değişebilir. Bu yüzden aynı SEO taktiklerini uygulamaktan kaçının!

  Seo Ne değildir?

  SEO(Arama Motoru Optimizasyonu) , sitelerinizi 1 sayfaya çıkarma ile müşteri atışına sebebiyet verir. SEO Nedir? Yani sitelerinizi arama motoru için optimize etmektir: Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) , bir kelimede onun üstüne yoğunlaşmak ve başarıyı elde etmek için ayar, optimize yapmaktır.

  Anlamadı İseniz Şu Şekilde :

  aslında birkaç başlık , etiket vb. gibi şeylerle olmaz. Ayhan Karaman’ın “SEO Nedir?” Yazısına örnek alalım. “” kelimesinde birinci sıraya çıkan karaman bu yazısına yapmıştır.(Search Engine Optimization) Arama Motorlarında Sitelerinizi Yukarı Sıralara Çıkarmaya Denilir Kısaca Arama Motoru Optimizasyonu Denir.

  SEO

  SEO neden gerekli?

  Arama Motoru Optimizasyonu, internet işletmenizden reklamsız olarak sürekli gelir elde etmenizi sağlar. Google veya diğer arama motorlarında sitenizin kelime konumlarını yükselterek, sizinle ilgili arama yapan herkese ilk sıra veya ilk sayfada görünürsünüz. Web sitenizden gelir elde etmek için sürekli olarak reklam vermenize gerek kalmaz. Reklam vermek zorunda olan bir internet şirketiniz varsa, reklam maliyetlerini uzun vadede yarı yarıya azaltır.

  “Search Engine Optimization” ibaresinin kısaltılmış yazılışıdır.  SEO Nedir? Orijinali İngilizce olan bu terimin Türkçe Karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu”dur.  Google, Yandex, Bing, Yahoo ve benzeri arama motorlarındaki arama sonuçlarında ön sıralarda yer almak için SEO işlemi yapılmaktadır. Optimizasyon işlemleri uzmanlar tarafından uygulanması gereken iyileştirme işlemleridir. SEO Nedir? Profesyonel Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları en az 4 ay süre ile planlanır.

  Bu süreden daha erken fayda sağlamak olanaksızdır. Çalışma süreci içinde; Sayfa tasarımı, Sayfa dolaşımı, Sitede geçirilen süre, Hemen çıkma oranı, Rakip firma analizi, Toplam backlink sayısı, içerik kalitesi gibi değerler göz önünde bulundurularak web siteniz için optimizasyon yapılır.

  Hizmet veren firmalar, web sitenizin  uyumluluk Kriterlerini eksiksiz olarak iyileştirerek web sitenizin kazançlarının arttırılmasını hedeflemektedir

  Biliyorsunuz ki SEO Çalışmalarının en önemli faktörü güvenliktir yani sitenizde virüs olmamalıdır. https://www.yusufolcum.com.tr/wordpress-virus-temizleme

  Google’da Kısa Sürede İlk Sıraya Çıkmak Mümkün mü?

  çalışmamda kısa sürede yukarıya çıkılabilen, ancak Google’ın alan adına ceza vermesi ile sonuçlanan Google’ı aldatıcı, yasal olmayan yöntemleri kullanmıyorum. Aksine Google’ın bizzat önerdiği doğal yöntemleri kullanıyorum. Bu sayede çalışma sonuçlarındaki verimlilik artıyor, siteniz “kısa süreliğine değil”, sürekli ilk sıralarda indexlenmeye devam ediyor.

  SEO hizmeti

  SEO Çalışmanızın Faydalarını Ne Zaman Göreceğim?

  Sunacağım hizmet, sitenizi geri sayımı başlayan bir roket haline getirecek. Sitenizi ve iç /dış unsurlarını başarıyla yönetmeye devam etmeniz halinde çalışmanın faydalarını göreceksiniz.

  SEO Nedir? gibi sorularınızı cevaplamak için Arama motoru optimizasyonu çalışması dijital dünyadaki varlığınızı arttırmak için başvurabileceğiniz ilk hizmetler arasındadır. en önemli avantajı websitenizdeki kullanıcı sayısını artmasıdır diyebiliriz. SEO Eğitimi Sitenizi daha çok kullanıcının ziyaret etmesi sonucunda müşterileriniz de artacaktır. Google aramalarında en üste çıkmak için Optimizasyon hizmeti almak isabetli bir seçim olarak nitelendirilir.

  Seo Çorbası; SEO Nedir? kavramının cevbıdır. basitçe anlatımıdır. Bunlardan En Önemli 3 Maddesi İse : Kaliteli Backlink , Eşsiz İçerik , Ve Yazılımdır . Bu 3 Ana Maddeye Uymanın Yolları:

  • temiz bir wordpress veya temiz kodlanmış yazılım sahibi olun
  • Özgün içerik ekleyin .
  • Biraz zaman ile haşlanmasını bekleyin . (Haşlanma index alana kadardır)
  • sonrasında arkasına tuz niyetine biraz kaliteli backlink serpin
  • temel olarak iyi bir kıvama gelecektir

  YAZI SEO KONTROL LİSTESİ

  • Anahtar kelimeleri bulun ve onlara yoğunlaşın
  • Anahtar kelimeniz konunuzla ilgili olsun
  • Anahtar kelimenizle ilgili meta etiketlerini yapılandırın
  • Anahtar kelimeleriniz ile kopya olmayan (özgün) içerik yazın
  • Arama botlarını çağırmak için haftada 1 defa yazınızı değiştirin
  • Kullanıcıları konu ile ilgili muahattap etmek için H Etiketlerini kullanın ( <H1>BAŞLIK</H1>)
  • Yazılımınızın temiz olduğuna dikkat edin
  • Url lerin okunulabilir olduğundan emin olun!
  • Zengin içerikli olması için yazıların aralarına resim koyun ve resimlere alt yazı ekleyin.
  BACKLİNK NASIL ALINIR?

  Çalışmaları için backlink almanız lazımdır backlinksiz rekabetli bir kelimeye çalışma yapılırsa ilerleme fazla görülmez fakat organik , ziyaretçi getiren sitelerden backlink alırsanız oldukça fayda sağlar bu yüzden çalışmalarında rekabetli kelimelerde Backlink almanız lazımdır. için önemli bir faktördür!https://www.youtube.com/embed/cdyekR7mF5E?feature=oembed

  seo’da BACKLİNK GEREKLİMİDİR?

  Çalışmalarında eğer rekabetli bir kelime ise backlink almalısınız bu yüzden backlink çalışmalarında rekabetli kelimeler için önemli bir faktördür.

  SEO NE İçindir?

  SEO her internet sitesi için mutlaka yapılması gereken bir çalışma olarak adlandırılır. en ortalama yanıtı ile arama motoru optimizasyon çalışmalasıdır. İnternet kullananların sayısı arttığı için artık turizm vb. birçok kategoride firmalar çalışmalarını tercih ediyor. Çünkü bu çalışma web sitelerinin arama motorlarının en üst sıralarında yer almasını sağlıyor , doğru hedef kitleye ulaşıltırılmasını, Sitenin yoğun trafik alması için yapılmaktadır. Fakat tüm bu etkenlerine rağmen hala çalışması hakkında çok fazla yanlış bilinen şeyler olmasını söylemek doğrudur. Ben , yusuf olçum olarak seo nedir? / ne değildir konusunu yazdım. nedir, ne işe yarar, seo ne değildir gibi ilgili sorularınızı bana yazabilirsiniz.

  SEO İçin Hosting Önemlimidir?

  Evet, hosting önemlidir çünkü sunucu yanıt süresinin az yani hızlı olması lazımdır kimine göre bu sunucu hızı konusuna inanmazlar fakat da sunucu yanıt süresinin yani hostingin etkisi çok fazladır. Bu Yüzden dandik bir hosting yerine iyi bir hosting almanız tercih meselesidir ve önemlidir!

  Arama Motoru Nedir? (SEO Nedir?)

  Arama motoru;  İnternet üzerinde bulunan bir bilgiyi kullanıcılarına sunan bir mekanizmadır. Buna en güzel örneklerden bir tanesi de Google ve Yandex arama motorudur.

  SEO Nedir? ( Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?)

  SEO; İngilizce Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltılması ile oluşmuş bir kelimedir. Türkçe karşılığı ise Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Yani bir internet sitesini arama motorlarına uyumlu hale getiren ve internet sitesine arama motorları üzerinde üst sıralara getirilerek ziyaretçi veya e-ticaret siteleri için müşteri olanağı sağlamaktır. Peki bu SEO yani Arama Motoru Optimizasyonunu kimler yapar.

  Arama motoru optimizasyonunu yapan kişiye SEO Uzmanı, SEO Danışmanı gibi unvanlara sahip kişiler tarafından yapılır. Örneğin ben bir SEO yani arama motoru optimizasyonu uzmanıyım. SEO; Site içi SEO ve Site dışı SEO ( Offpage SEO ) diye ikiye ayrılır. Biz bugün bunlardan sadece Site içi SEO kısmını inceleyeceğiz. Bunun içinde dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden olan Wordpress içerik yönetim sistemini kullanacağız.

  Site içi SEO Nedir? (On Page SEO )

  Site içi SEO; tamamen web site içinde yapılan SEO çalışmalarının bütününe verilen bir isimdir. Site içindeki kodlar, yazılar, sayfalar, resimler, videolar gibi materyallerin SEO için önemi  büyüktür. Unutmayın ki; SEO da yapılacak ilk iş Site İçi SEO dur. Site içi SEO mükemmel olmayan bir web sitesinin arama motorlarında üst sıralara çıkması neredeyse imkansızdır. SEO Nedir? aslında bir web sitesinin kurulumundan itibaren başlar ve web sitenin hedefine ulaşana kadar yapılan çalışmaların bütünüdür. Bir web sitesinin ilk ihtiyaç duyduğu şeylerden bir tanesi ise Hosting yani web sitenin barınacağı yer.

  Hosting ( Barındırma )

  SEO’ da hosting yani barındırma çok önemlidir. Önemini şöyle açıklayayım. Bir web sitesi açacaksanız açmadan önce hizmet vereceğiniz yada hedeflediğiniz bölge neresi öncelikle bunu bilmeniz lazım. Örneğin; Sadece Türkiye’ye hizmet verecek bir site açacaksınız Hostinginiz yada Sunucunuzun IP adresi mutlaka Türkiye Lokasyonlu olmak zorundadır. Eğer Amerika’ya hizmet verecek bir site açacaksınız Hosting yada Sunucunuz Amerika Lokasyonlu olması size avantaj sağlayacak. Hostingi aldıktan sonra  web sitenizi insanlar ziyaret etmesi için bir Domain yani alan adına ihtiyacınız olacaktır.

  SEO Nedir?

  SEO Google’da ücretsiz şekilde çıkmak için yapılan çalışmalardır. SEO çalışmaları için reklam bütçesine göre daha az bir bütçeye sahip olmanız gerekmektedir. Bu yüzden en iyi Google Çalışmalarından Biri SEO’dur

  Backlink İle Yapılan SEO Nedir?

  Backlink ile SEO Yapılır? sorusunun cevabı: evet
  Fakat bu alınan backlinkler ; yorum gibi spam olan link çıkışı çok fazla olan backlinkler olmamalıdır. Bu yüzden sizlelere dış değil iç seo ile başlamanızı öneririm.

  Başa dön tuşu